Category Archive:Eğitim Haberleri

0

MEB TEKRAR TESTLERİ

Ekim 17th, 2020 / / categories: Eğitim Haberleri /
http://odsgm.meb.gov.tr/www/e-kitaplar/icerik/605

https://www.trtizle.com/uzaktan-egitim mi

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Ortaöğretim tasarımıyla ilgili çalışmayı sadece bir ders çizelgesi olarak görmek elbette mümkün değil. Bu Türkiye’nin bir gelecek projesi, bir ekonomi projesi, bir sosyal hayat projesi. Türkiye’nin dünyada, bu topraklarda, bu coğrafyada onuruyla haysiyetiyle dimdik ayakta durabilmesinin bir eğitimsel projesi.” dedi.

Haber: https://www.meb.gov.tr/bakan-selcuk-ortaogretim-tasarimini-tanitti/haber/18673/tr

MEB_ORTAÖĞRETİM TASARIMI SUNUM  pdf incele!

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 13 haftalık yaz tatilinin iki haftasının nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlandığını söyledi.           Haber: http:// https://www.meb.gov.tr/bakan-selcuk-yeni-egitim-ogretim-calisma-takvimi-modelini-acikladi/haber/18662/tr

Temel amaç verimliliği artırmak: Türkiye’de 13 haftalık yaz tatili süresinin bulunduğuna işaret eden Selçuk, “Bizim temel çıkışımız 180 iş günü olan çalışma günlerinin sayısını artırmak değil bizim temel çıkışımız bu günlerin verimliliğini artırmak ve dengesini kolaylaştırmak. Bu maksatla dünyaya baktığımızda 13 haftalık çalışma süresi dışındaki tatil süresinin dünyanın en uzun yaz tatili yapan ülkelerinden biri olduğumuzu gösteriyor. Bu yeni eğitim öğretim çalışma takvimi modelinde tatil ve okul zamanlarının daha dengeli, verimli bir şekilde oturtulması hedefleniyor.” bilgisini verdi.

Ara tatillerde öğretmenler görevlerine devam edecek:  Bakan Selçuk, yeni çalışma takvimine yönelik, şöyle konuştu: “Öğretmen arkadaşlarımız açısından okulların açıldığı, eğitim-öğretim yılı başlamadan önceki iki haftanın bir haftalık iş günü 18-22 Kasım 2019 ara tatili olarak 5 iş günü şeklinde planlandı.

Takvime göre, 2019-2020 eğitim öğretim yılı bir hafta öne çekilerek 9 Eylül 2019’da başlayacak.  18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 16 gün) İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020’de başlayacak. 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) 13 Nisan’da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek. https://www.meb.gov.tr/bakan-selcuk-yeni-egitim-ogretim-calisma-takvimi-modelini-acikladi/haber/18662/tr

YENİ BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK’UN RABBİMİZ HER DAİM YÂR VE YARDIMCISI OLSUN. BİZ EĞİTİMDE HER DAİM ÜMİT VARDIK. YENİ BAKANIMIZLA İNŞALLAH  DAHA DA DUYGULARIMIZ PEKİŞEREK VE UYGULAMAYA GEÇİRİLEREK DEVAM EDECEK.

Bu bütünleşmenin getireceği yeni bir dünyanın bulunduğuna işaret eden Selçuk, bu dünyanın, gelecek 10-15 yılının 300 yıl geçmiş kadar farklılık yaratacağını kaydederek, şöyle konuştu: “Bunu bir metaforla izah etmeye çalışırsam Ay´a füze gönderiyoruz. Ay tam karşınızda, füzeyi oraya gönderirken istikamet belirleniyor. Eğer Ay orada diye füzeyi oraya gönderirsek füze oraya ulaştığında Ay´ın yörüngesi değişmiş olacak ve Ay orada olmayacak. Biz çocuklarımızı geleceğe fırlatıyoruz. Çocuklarımız oraya ulaştığında Ay orada değilse ´siz bize nasıl bir eğitim verdiniz, siz bize nelerden bahsettiniz´ diyecekler. Bir çocuğun hayatına, hayaline dokunmanın vebalini çok derinden hissetmedikçe öğretmenlik mesleğinin yapılabilmesi asla mümkün değil. Eğer heyecanınız yoksa hayaliniz yoksa cesaretiniz yoksa biz zaten öğretmenlik yapmamalıyız.” Eğitimi bürokratik bir mesele olmaktan çıkarıp bir millet ülküsü uluslararası dava olarak almak gerektiğinin altını çizen Selçuk, “Bunun için ekibimiz hazır ve çok uzun yıllardır üzerinde birlikte çalıştığımız birçok arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımız, benim aradaşlarımız değil, bu arkadaşlarımız Türkiye´nin birikimi olan insanlar. Bize Türkiye´nin birikimi lazım, benim arkadaşlarım lazım değil. Bizim en iyi 11´imiz hazır bizim en iyi 100´ümüz, 1000´imiz hazır. Çünkü buna Türkiye hazır.” diye konuştu.

HABER:

http://www.meb.gov.tr/bakan-selcuk-medya-temsilcileriyle-bir-araya-geldi/haber/16832/tr

https://www.youtube.com/watch?v=IqH_Ir5mqQQ

http://www.eba.gov.tr/15temmuzanmaprogrami

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı

 Videoyu indirmek için tıklayınız.

KAYNAK: http://www.eba.gov.tr/

0

TRT DİYANET KUR’AN ÖĞRENİYORUM

Temmuz 14th, 2018 / / categories: Eğitim Haberleri /

http://www.eba.gov.tr/videoizle/kuran-ogreniyorum

YKS VE LYS SORU ÇÖZÜM LİNKLERİ

http://www.eba.gov.tr/videoizle/yks-2018-videolu-soru-cozumleri

http://www.eba.gov.tr/videoizle/sinavla-ogrenci-alacak-ortaogretim-kurumlarina-iliskin-merkezi-sinav

http://www.osym.gov.tr/TR,15133/2018-yks-tyt-ve-ayt-oturumlari-temel-soru-kitapciklari-ve-cevap-anahtarlari-yayimlandi-1072018.html

2018-YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT) Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

2018-YKS Alan Yeterlilik Testleri (AYT) Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

http://fensosyalprojeihl.meb.k12.tr/tema/index.php

Türk Telekom Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Sınav Sonuçları belli oldu ve kayıt Süreci Başladı.   Kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizin 18 Haziran- 06 Temmuz tarihleri arasında kayıt yaptırmak üzere velilerimizin okulumuza gelmeleri gerekmektedir.

Türk Telekom İmam Hatip Ortaokuluna öğrenci seçimi için gerçekleştirdiğimiz 4. sınıflar Öğrenci seçme sınavı sonuçlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

http://www.edroof.com/ogrenci_projeihl.php