Category Archive:Eğitim Haberleri

AMASYA TÜRK TELEKOM ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

ŞEFKAT ABİDELERİ BİMARHANELERDEN YÜKSELEN ŞİFÂ NAĞMELERİ VE MATERYALİMİZ

TÜBİTAK tarafından bu yıl 53’üncüsü düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda danışmanı olduğunuz 1689B012226682 numaralı proje başvurusu, ilgili jüri tarafından değerlendirilmiş ve bölge yarışmasına finalist olarak kabul edilmiştir.

ÖGRENCİLERİMİZ  TUANA GÖKÇEGÖZ  VE  AYŞE MELEK ULAŞ’I TEBRİK EDİYORUZ.

PROJE RAPORUMUZ:(değerler rapor indir)

“2021 Yılı Tübitak-ETKB Lise Öğrencileri Enerji Verimliliği Proje Yarışması”nda mülakata davet edilen öğrenciler arasında yapılan nihai değerlendirme sonucunda Türk Telekom Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, yaptıkları proje ile Türkiye 1.si oldular.

Enerji Verimliliği Proje Yarışması Türkiye Birincisiyiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sempozyumda yaptığı konuşmada sempozyumun başarılı geçmesi ve imam hatip camiası, ülke, millet ve tüm insanlık için hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak yurt dışından gelen misafirlerle hocalara da katkılarından dolayı şükranlarını sundu.
İmam hatip okullarının temelini atanlar başta olmak üzere tam 70 yıldır bu güzide eğitim kurumlarının gelişmesinde, sayılarının artmasında emeği olan imam hatip gönüllülerine teşekkür eden Erdoğan; okullarda görev yapmış olan ahirete irtihal eden iradeciler ve öğretmenlerle çocuklara fedakârca hizmet edenleri, gerektiğinde kendi çocuklarının rızkından keserek imam hatip nesline sahip çıkan tüm hayırseverleri rahmetle yad ettiğini söyledi.

BAKANLIK VE TUBİTAK DESTEKLİ ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJE YARIŞMASINDA ÖĞRENCİLERİMİZ FİNALDE RABBİMİZ MUVAFFAK EYLESİN.

Haber: https://enerji.gov.tr/duyuru-detay?id=189

               https://fensosyalprojeihl.meb.k12.tr/

 

http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr/

0

MEB TEKRAR TESTLERİ

Ekim 17th, 2020 / / categories: Eğitim Haberleri /
http://odsgm.meb.gov.tr/www/e-kitaplar/icerik/605

https://www.trtizle.com/uzaktan-egitim mi

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Ortaöğretim tasarımıyla ilgili çalışmayı sadece bir ders çizelgesi olarak görmek elbette mümkün değil. Bu Türkiye’nin bir gelecek projesi, bir ekonomi projesi, bir sosyal hayat projesi. Türkiye’nin dünyada, bu topraklarda, bu coğrafyada onuruyla haysiyetiyle dimdik ayakta durabilmesinin bir eğitimsel projesi.” dedi.

Haber: https://www.meb.gov.tr/bakan-selcuk-ortaogretim-tasarimini-tanitti/haber/18673/tr

MEB_ORTAÖĞRETİM TASARIMI SUNUM  pdf incele!

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 13 haftalık yaz tatilinin iki haftasının nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlandığını söyledi.           Haber: http:// https://www.meb.gov.tr/bakan-selcuk-yeni-egitim-ogretim-calisma-takvimi-modelini-acikladi/haber/18662/tr

Temel amaç verimliliği artırmak: Türkiye’de 13 haftalık yaz tatili süresinin bulunduğuna işaret eden Selçuk, “Bizim temel çıkışımız 180 iş günü olan çalışma günlerinin sayısını artırmak değil bizim temel çıkışımız bu günlerin verimliliğini artırmak ve dengesini kolaylaştırmak. Bu maksatla dünyaya baktığımızda 13 haftalık çalışma süresi dışındaki tatil süresinin dünyanın en uzun yaz tatili yapan ülkelerinden biri olduğumuzu gösteriyor. Bu yeni eğitim öğretim çalışma takvimi modelinde tatil ve okul zamanlarının daha dengeli, verimli bir şekilde oturtulması hedefleniyor.” bilgisini verdi.

Ara tatillerde öğretmenler görevlerine devam edecek:  Bakan Selçuk, yeni çalışma takvimine yönelik, şöyle konuştu: “Öğretmen arkadaşlarımız açısından okulların açıldığı, eğitim-öğretim yılı başlamadan önceki iki haftanın bir haftalık iş günü 18-22 Kasım 2019 ara tatili olarak 5 iş günü şeklinde planlandı.

Takvime göre, 2019-2020 eğitim öğretim yılı bir hafta öne çekilerek 9 Eylül 2019’da başlayacak.  18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 16 gün) İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020’de başlayacak. 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) 13 Nisan’da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek. https://www.meb.gov.tr/bakan-selcuk-yeni-egitim-ogretim-calisma-takvimi-modelini-acikladi/haber/18662/tr